Такмичења

ТАКМИЧЕЊА У ШКОЛСКОЈ 2018/19. ГОДИНИ

На 59. Конкурсу ликовне манифестације деце и омладине за награду Паје Јовановића ученик 31 разреда наше школе Александар Липтак освојио је награду Градског музеја Вршац у категорији од 7 до 10 година.


 

Ученици наше школе 81 разреда:Небојша Попов и Душан Везмар освојили су прво место и на општинском и на окружном такмичењу у стоном тенису у паровима.

Такође Душан Везмар је освојио прво место и у појединачној конкуренцији.


 

Вук Димитријевић уценик, 6. разреда освојио је бронзану медаљу са репрезентацијом Србије на првенству Балкана до 13 година у бадминтону. Балканијада је одржана у Бугарској, а наша репрезентација се пласирала иза Турске и Румуније.


 

Ученици наше школе 81 разреда:Небојша Попов и Душан Везмар освојили су треће место на републичком такмичењу у стоном тенису екипно.

Такође, Душан Везмар је освојио треће место и у појединачној конкуренцији.

 

Поводом месеца борбе против алкохолизма КЛА Вршац расписао је и ове године конкурс на којем су учествовали ученици наше школе. За литерарни рад на тему „Гласам за зрдав живот без алкохола“,прво место освојили су:

Јана Јовичин 71 и Анђела Стаменковић 52.

Треће место освојила је Сара Каначки 51.

Похвале за ликовни рад добили су ученици:

Анђела Стаменковић 52,Ана Иветић 52,Лазар Топаловић 31 и Александар Липтак 31.


 

На шаховском првенству Града Вршца и ШК “Бора Костић”, одржаном, 09.12.2018. године, наши ученици су остварили следеће резултате:

Скоко Андреј–V2, ПРВО место;

Стаменковић Јована-V3, ПРВО место;

Лазић Ања–VII1, ПРВО место.


 

5.01.2019. у Конгресно-музичкој дворани Центра миленијум је одржан Избор за спортисту Града Вршца за 2018.

На свечаности су награђени и спортисти који су ученици наше школе.

За најбољег кадета Града Вршца је проглашен ученик 71 разреда:Огњен Драгосављевић члан Теквондо клуба Еурошпед.


 

За спортске наде су проглашени следећи ученици наше школе:

Мина Радисављевић VI2,Анабела Ранић IV1,

Сара Момиров V1,Петра Арнаутовић III2,

Елена Радосављевић V2,Тереза Гарић II3,Јанко Божић VI1,

Богдан Пузић II2,Марко Пљоскар V2,

Александар Јанковић V2,Лука Судар V3,Марко Каракаш IV3,

Андреј Скоко V2.


 

На општинском такмичењу из физике,које је одржано 23.02.2019.године у ОШ „Олга Петров Радишић“,наши ученици остварили су следеће резултате:

Ања Лазић 72 – 3. место

Николета Мохора 63 – 3. место

Ученице 6. разреда наше школе ове године су први пут учествовале на Државном првенству истраживачких радова основаца и у првом кругу такмичења постигле следеће резултате:

Елена Лончар 6-3 прво место

Анђела Зорић 6-3 друго место

Ања Николић 6-3 друго место

Ива Степановић 6-3 друго место

Све четири ученице су се пласирале на регионално такмичење.

 

На општинском такмичењу из математике,које је одржано 02.03.2019.године у ОШ „Јован Стерија Поповић“,наши ученици остварили су следеће резултате:


 

III РАЗРЕД:

Димитријевић Ана – 1. место

Маравић Валентин – 2. место

Релић Матеја – 2. место

Бајић Стефан – 2. место

Јевдић Михајло – 2. место

Маровић Никола – 3. место

Пауновић Невен – похвала

Вучковић Петар – похвала

Агатоновић Миа – похвала


 

IV РАЗРЕД:

Радосављев Ана – 2. место

Грубишић Милош – 3. место

Голубовић Марина – похвала

Деспотовић Ђурађ – похвала

Тодорић Владимир – похвала


 

V РАЗРЕД:

Лазарој Јана – 2. место

Зец Ана – 3. место

Чанковић Војин – 3. место

Стаменковић Јована – похвала


 

VI РАЗРЕД:

Средић Угљеша – 2. место

Мохора Николета – похвала


 

VII РАЗРЕД:

Дањко Нађа – 1. место

Лауш Теодора – 3. место


 

VIII РАЗРЕД:

Михајло Милојчић – похвала.


 


 

На општинском такмичењу из хемије,које је одржано 03.03.2019.године у ОШ „Ђура Јакшић“ у Павлишу,наши ученици остварили су следеће резултате:

VII РАЗРЕД:

Ана Михајловић– 1. место

Ања Лазић – 2. место

Јана Јовичин – 2. место

Леонтина Божановић – 2. место

Андреј Бирта – 3. место


 


 

VIII РАЗРЕД:

Милош Цвркота – 1. место

Вук Величковић – 2. место


 

На општинском такмичењу у одбојци,које је одржано у нашој школи,женска екипа наше школе у саставу:

Дуња Филиповић, Марија Веселиновић, Тара Симић, Уна Клепачек, Јана Јовичин, Ана Тодорић,Милица Симић, Теодора Стојић, Теодора Лауш,Сара Којић је освојила друго место, а мушка екипа у саставу:

Филип Радак,Вукашин Витомировић,Никола Вулић,Вук Величковић,

Небојша Попов,Андрија Јоцин,Милош Цвркота,Душан Везмар,Андреј Петровић,Никола Дошен је освојила прво место.


 

Општинском такмичењу из књижевности „Књижевна олимпијада“ која је одржана у нашој школи,наша ученица Милана Совиљ освојила је 3. место и пласман на окружно такмичење,такође директан пласман на окружно такмичење има и ученица Анђела Ранков.

 

На општинском такмичењу из географије,које је одржано 10.03.2019.године у ОШ „Паја Јовановић“,ученици наше школе остварили су следеће резултате:


 

Ана Михајловић VII1 - 1. место

Мариета Нистор VII1 – 3. место

Теодора Лауш VII1 – 3. место.


 

Општинском такмичењу из биологије, које је одржано 09.03.2019.године у ОШ „Бранко Радичевић“ у Уљми, ученица 71 разреда Ана Михајловић освојила је 1. место и пласман на окружно такмичење.


 

На општинском такмичењу из историје, које је одржано 09.03.2019. године у ОШ „Бранко Радичевић“ у Великом Средишту, ученици наше школе остварили су следеће резултате:

5. разред:

Стефан Пуцаревић 51 – 1. место

Ленка Милојчић 52 – 3. место

Анђела Стаменковић 52 – 3. место


 

6. разред:

Андрија Дошен 62 – 1. место

Угљеша Средић 63 – 2. место

Анђела Зорић 63 – 2. место

Елена Лончар 63 – 3. место


 

7. разред:Сара Којић 71 – 1. место

8. разред:Небојша Попов 81 – 1. место

На окружном такмичењу Државног првенства истраживачких радова ученика основних школакоје организује Центар за таленте Бор,ученице наше школе су постигле изузетан успех:

Анђела Зорић 63 – прво место

Ања Николић 63 – друго место

Ива Степановић 63 – друго место

Елена Лончар 63 – треће место.


 

Све четири ученице су се пласирале на републичко такмичење које ће бити одржано 13.априла 2019. у Бору.


 

На општинском такмичењу из Техничког и информатичког образовања,које је одржано 16.03.2019.године у Избишту,ученици наше школе остварили су следеће резултате:

Елена Радосављевић 52 – 1. место

Димитрије Пуја 83 – 2.место

Дуња Филиповић 83 – 2. место

и пласирали се на окружно такмичење.
 

На регионалном школском такмичењу у џудоу ,које је одржано 06.03.2019.године у Степановићеву код Новог Сада,наш ученик Вук Ожеговић 63 освојио је 3. место у категорији до 50 кг. и пласирао се на државно првенство.


 

На општинском такмичењу из српског језика и језичке културе,које је одржано 16.03.2019.године у нашој школи,ученици наше школе остварили су следеће резултате:


 

5. РАЗРЕД

Ана Зец 52 – 3. место

Анђела Стаменковић 52 – 3. место

Елена Радосављевић 52 – 3. место

Војин Чанковић 52 – 3. место


 

6. РАЗРЕД

Матеја Радосављев 62 – 1. место

Ива Степановић 63 – 2. место


 

7. РАЗРЕД

Јана Јовичин 71 – 2. место

Ања Попов 71 – 3. место

Теодора Лауш 71 – 3. место

Сара Којић 71 – 3. место


 

8. РАЗРЕД

Вук Величковић 81 – 2. место

Вељко Марковић 81 – 3. место


 

На општинском такмичењу у шаху, које је одржано 17.03.2019. године у хемијско-медицинској школи у Вршцу, наши ученици су остварили следеће резултате:


1.РАЗРЕД

Ивановић Балша – 2. место

5.РАЗРЕД

Анђела Стаменковић – 2. место

Андреј Скоко – 2. место

6.РАЗРЕД

Александар Јовчић – 2. место

7. РАЗРЕД

Ања Лазић – 1. место

8. РАЗРЕД

Милош Цвркота – 1. место.


 

На окружном такмичењу из математике,које је одржано 23.03.2019.године у ОШ „Јован Стерија Поповић“ у Вршцу,наши ученици су остварили следеће резултате:

Средић Угљеша 63 – 2. место

Лауш Теодора 71 – похвала

Чанковић Војин 52 – похвала.


 

На окружном такмичењу из хемије,које је одржано 30.03.2019.године у ОШ „Исидора Секулић“ у Панчеву,наши ученици су остварили следеће резултате:

Ања Лазић 71 – 1. место

Ана Михајловић 71 – 2. место

Леонтина Божановић 71 – 3. место

Јана Јовичин 71 – 3. место

 

На окружном такмичењу Књижевна олимпијада које је одржано у суботу 30.03.2019.године у нашој школи.наша ученица Анђела Ранков 82

Освојила је 2. место и пласман на републичко такмичење.


 

На окружном такмичењу из историје,које је одржано 07.04.2019.године у ОШ „Братство-јединство“ у Панчеву,наши ученици су остварили следеће резултате:

Стефан Пуцаревић 51 – 1. место

Андрија Дошен 61 – 2. место

Угљеша Средић 63 – 2. место

Сара Којић 71 – 3. место.


 

На окружном такмичењу из ТИО,које је одржано 06.04.2019.године у ОШ „Доситеј Обрадовић“ у Омољици,наши ученици су остварили следеће резултате:

Елена Радосављевић 52 – 1. место

Димитрије Пуја 83 – 2. место

Дуња Филиповић 83 – 3. место.
 

На такмичењу „Шта знаш о саобраћају“,које је одржано 7.4.2019.године у ОШ „Вук Караџић“ у Вршцу ,ученица наше школе-Ања Попов 71 освојила је 1. место у категорији Ц за девојчице.


 

На окружном такмичењу из српског језика и језичке културе,које је одржано 06.04.2019.године у ОШ „Стевица Јовановић“ у Панчеву,ученица наше школе Анђела Стаменковић 52 освојила је 3. место.


 

На Државном првенству истраживачких радова основаца,које је одржано у Регионалном центру за таленте,у Бору,14.04.2019.године,ученици наше школе остварили су изузетне резултате:

Ива Степановић 63 – 2. место

Анђела Зорић 63 – 3. место

Елена Лончар 63 – 3. место

Ања Николић 63 – похвала.


 

На окружном такмичењу из биологије,које је одржано 14.04.2019.године у ОШ „Маршал Тито“ у Падини,ученица наше школе Ана Михајловић 71 освојила је друго место и пласман на републичко такмичење.

У понедељак 6.5.2019.године екипа наше школе учествовала је у Еко- квизу "Прљаво и чисто није исто" који је одржан у Пољопривредној школи у Вршцу.

Екипа наше школе је као првопласирана остварила учешће у финале које ће се одржати 8.5.2019.

Ученици који чине екипу наше школе су:

Игор Тешић 5.-1

Андрија Јуришић 6.-3

Михаило Симин 7.-1

Иван Ђак 8.-2.

 

На јуниорском првенству Србије у бадминтону,које је одржано у суботу, 11.05.2019. године, у Београду,ученици наше школе остварили су следећу успех:

Вук Димитријевић – првак Србије до 13 година и други у дублу до 13 година

Ана Димитријевић – вицешампион Србије до 11 година у друга у дублу до 13 година.


 





Пројекат Наша Школа (nasaskola.rs) © Академија Филиповић
Нека права задржана. Администратори школа су одговорни за објављени садржај