Право на бесплатне уџбенике

Датум: 03. April 2017 11:15 Категорија: Новости

БЕСПЛАТНИ УЏБЕНИЦИ 2017-2018.

Обавештавамо Вас да ове године на бесплатне уџбенике од стране Министарства просвете,науке и технолошког развоја имају следеће категорије:

-ученици из социјално/материјално угрожених породица(примаоци новчане социјалне помоћи)
-ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом (који основношколско образовање и васпитање стичу по ИОП-у)
-ученици основних школа који су у породици треће или свако наредно рођено дете које је у систему школовања.

Као доказ треба школи доставити следећу документацију:
-за ученике социјално/материјално угрожених породица,решење којим се утврђује  право на остваривање социјалне новчане помоћи
- за ученике који су у породици треће или свако наредно рођено дете које је у систему школовања потврду васпитно-образовне установе о својству ученика,односно студента
-за ученике са сметњама у развоју не треба документација јер школа већ поседује документацију.

РОК ЗА ПРИЈАВЉИВАЊЕ НА НИВОУ ШКОЛЕ ЈЕ 15.04.2017.ГОДИНЕ.