ПРОГРАМ ПРОФЕСИОНАЛНЕ ОРИЈЕНТАЦИЈЕ

Датум: 17. Maj 2016 11:55 Категорија: Новости

Реализација програма Професионалне оријентације за ученике 8. разреда је у завршној фази.

Ученици осмог разреда пред собом имају важан задатак- НАПРАВИТИ ПРАВИ ИЗБОР ДАЉЕГ ОБРАЗОВАЊА, ПРОФЕСИЈЕ ИЛИ ЗАНИМАЊА. Жеља нам је да код њих развијемо свест о томе да су задовољство, ентузијазам, жудња за сазнањем саставни део живота оних људи који су задовољни својим позивом и послом који раде. Ка остварењу ових квалитета води нас професионална оријентација. У оквиру програма професионалне оријентације у наредном периоду наше осмаке ће посетити градске средње сколе и презентовати им своје образовне профиле. Тако нас је прошле недеље посетила Гимназија "Борислав Петров Браца". Гимназијалци су, предвођени педагогом школе, ученицима приказали кратак филм о својој школи, поделили им флајере и одговорили на разна питања. У среду, 25.05. у посету нам долази Хемијско-медицинска школа.