ДАН ОСОБА СА ИНВАЛИДИТЕТОМ У НАШОЈ ШКОЛИ

Датум: 30. Novembar 2016 15:34 Категорија: Новости

Активности у школи за суботу, 03.12.2016. године.

У суботу, 03.12.2016. године, ОШ „Младост“ по други пут за редом обележава Дан особа са инвалидитетом пригодним програмом и радионицама. У програму и радионицама учествују чланови неколико удружења и ученици ОШ „Младост“.

Међународни Дан особа са инвалидитетом, 3. децембар, обележава се од 1992. године, када је Генерална скупштина УН усвојила резолуцију којом се све земље позивају на обележавање тог дана с циљем да се унапреди и омогући особама са инвалидитетом једнако уживање људских права и равноправно учешће у друштву. Тај дан је повод да се скрене пажња на проблеме с којима се особе с инвалидитетом суочавају, а то су пре свега сиромаштво, висока стопа незапослености и икљученост из друштва.

Све заинтересоване позивамо да присуствују нашем програму.