ЧЕСТИТКА ЗА ПРАЗНИКЕ

ДАН ПРИМИРЈА У ПРВОМ СВЕТСКОМ РАТУ

Датум: 11. Novembar 2021 11:39 Категорија: Новости

У знак сећања на 11. новембар 1918. године када су силе Антанте
потписале примирје са Немачком, у Србији и свету обележава се Дан примирја.

ПОМОЋ НАПУШТЕНИМ ЖИВОТИЊАМА

Датум: 05. Novembar 2021 13:11 Категорија: Новости

Подржали смо идеју наших најмлађих ученика да помогну напуштеним животињама у азилу за псе у селу Месић.

Под слоганом "Нахрани Њушкицу" ученици од 1. до 4. разреда су протекле две недеље сакупљали храну за псе,

оковратнике, поводце, чинијице за храну и стару ћебад.

У четвртак 04.11.2021. године су ученици у пратњи учитељице Александре Милићевић посетили азил за псе у селу Месић

и том приликом испоручили прикупљену помоћ.

Ученицима је широм отворила врата власница азила и у дворишту су имали прилику да упознају њене псе

и да се са њима поиграју.

Школа ће подражати жељу ученика да ова акција буде трајног карактера јер је у њој препозната племенитост.

Негујући љубав ученика према животињама учимо их обзирном понашању према људима.

Распуст за ученике од 08. до 12.11.2021. године

Датум: 05. Novembar 2021 10:36 Категорија: Новости

Дописом министра просвете од 05.11.2021. године, под деловодним бројем 601-03-00033/12/2021-15, од понедељка 08. новембра до петка 12. новембра 2021. године ученици се упућују на распуст због неповољне епидемиолошке ситуације.

Први наставни дан, након распуста, биће понедељак 15.11.2021. године према устаљеном распореду часова и смена за месец новембар.

Директор:
Татјана Јашин - Мојсе
Допис министра просвете

СВЕТИ ЛУКА - У СУСРЕТ ШКОЛСКОЈ СЛАВИ

Датум: 29. Oktobar 2021 12:47 Категорија: Новости

Поштоване колеге, ђаци славари и сви актери живота наше школе,
Славимо нашег заштитника, Светог Луку, Светог апостола и еванђелисту.
Обичаји су то давни, обичаји православни, да се слави и прославља, да се крсти и наздравља .
У жељи да следеће године у здрављу славимо и Светом Луки се заједно у нашој школи радујемо, поклањамо Вам свечани видео запис којим ове године обележавамо овај Свети дан.

ХУМАНИТАРНИ ВАШАР

Датум: 08. Oktobar 2021 16:32 Категорија: Новости

Хуманитарни вашар „Моја играчка на болест тачка“ је био веома посећен, на радост наших најмлађих ђака. Ђаци су у среду у фискултурној сали продавали своје играчке, књиге и рукотворине, а сав новац који су зарадили уплатили су девојчици Вањи која болује од мишићне дистрофије.

БИОСКОП У УЧИОНИЦИ

Датум: 07. Oktobar 2021 20:53 Категорија: Новости

У учионице ученика седмог и осмог разреда током Дечије недеље преселио се биоскоп. Ученици су ове године погледали едукативни филм о насиљу, а стручна служба школе је приликом одабира филма водила рачуна о узрасној доби ученика и актуелним проблемима у понашању ученика који се манифестују у школском животу.
Након филма, ђаци су са одељењским старешинама дискутовали о социјално пожељним и социјално непожељним понашањима, као и о утицају садржаја којима су свакодневно изложени, путем телевизора, мобилног телефона или друштвених мрежа, на њихово понашање.

ЧАЈАНКА У УЧИОНИЦИ

Датум: 06. Oktobar 2021 17:50 Категорија: Новости

Током Дечије недеље ђаци петог и шестог разреда са нестрпљењем чекају, сада већ традиционалну, чајанку у школи. Услед епидемиолошке ситуације, ђацима је ове године чајанка уприличена у учионицама, на нивоу одељења.
Ученицису од куће понели своју шољу и филтер кесицу омиљеног чаја, а у школи им је служена врућа вода. Уз чај, у мало другачијој атмосфери, ученици су са одељењским старешином разговарали о дечијим правима.

НА РАДИОНИЦИ У ГРАДСКОМ МУЗЕЈУ

Датум: 06. Oktobar 2021 17:45 Категорија: Новости

Градски музеј „Конкордија“ угостио је ученике 3/2 одељења и учитељицу Милутинку Пејатовић у уторак, 5. октобра. Ученици су обишли овај споменик културе, који је од великог значаја за град Вршац, а потом су учествовали у ликовној радионици „Буди и ти као чика Паја“.