ДРУГО место на окружном такмичењу из географије

Датум: 08. Maj 2022 08:57 Категорија: Новости

На окружном такмичењу из географије, одржаном 07. маја 2022. године
у ОШ "Јован Стерија Поповић" у Великој Греди, Марко Дошен 7/2 освојио је ДРУГО место.
Честитамо нашем ученику и предметној наставници, Весни Томић.

Прочитај

ПРВО место на окружном такмичењу из биологије

Датум: 07. Maj 2022 17:31 Категорија: Новости

У суботу 7. маја 2022. године одржано је окружно такмичење из биологије у ОШ "Сава Жебељан" у Црепаји.
Ленка Милојчић 8/2 је освојила ПРВО место.
Честитамо Ленки и предметној наставници Наташи Самуилов!

Честитка за Васкрс

Датум: 23. April 2022 14:11 Категорија: Новости

Христос васкрсе!
Ваистину васкрсе!
Срећан Васкрс по Јулијанском календару желимо свим верницима.

ОБАВЕШТЕЊЕ О ПРОЛЕЋНОМ РАСПУСТУ

Датум: 13. April 2022 15:35 Категорија: Новости

Према Годишњем плану рада школе, од петка 15.4.2022. године
почиње ПРОЛЕЋНИ распуст и траје до понедељка 25.4.2022. године.

Први наставни дан након распуста биће уторак 26.4.2022. године
са распоредом смена и часова за текући месец.

Свим ученицима, њиховим родитељима и запосленима, који славе Ускрс,
честитам предстојећи празник по Грегоријанском и Јулијанском календару.

Директор:
                                                     Дана: 13.4.2022. године  Татјана Јашин - Мојсе

ВЕОМА УСПЕШАН ВИКЕНД НА ТАКМИЧЕЊИМА

Датум: 10. April 2022 23:56 Категорија: Новости

На међународном математичком такмичењу "Кенгур 2022", одржаном 17.3.2022. године, наши ученици су освојеним бројем бодова заслужили Похвалу:
Сара Радосављевић - I/2, учитељица Весна Егерић; Владан Милетић - II/3, учитељица Лидија Буга; Алекса Ђура - II/2, учитељица Гордана Којић; Лав Костић - III/2, учитељица Милутинка Пејатовић; Стефан Сабо - IV/3, учитељица Јасмина Дудић - Остојић; Невена Стаменковић - IV/3, учитељица Јасмина Дудић - Остојић; Вук Радовић - IV/2, учитељица Александра Милићевић; Стефан Бајић - VI/3, наставница Стефанија Србин.

У недељу 10. априла одржана су следећа такмичења: из биологије- општинског нивоа, из технике и технологије, историје и енглеског језика- окружног нивоа.

На такмичењу из биологије, које се одржало у ОШ "Бранко Радичевић" у Уљми, Ленка Милојчић 8/2 је освојила ПРВО место, а Андрија Шованек је освојио ДРУГО место.
Честитамо ученицима и наставници Наташи Самуилов.

На такмичењу из технике и технологије, које се одржало у ОШ "Доситеј Обрадовић" у Омољици, Огњен Ферчик 5/2 је освојио ТРЕЋУ награду, Елена Радосављевић 5/2 је освојила ТРЕЋЕ место, Александар Липтак 6/1 је освојио ТРЕЋУ награду, Марко Дошен 7/2 је освојио ТРЕЋЕ место, Зец Ана 8/2 је освојила ТРЕЋЕ место и Марко Пљоскар 8/2 је освојио ТРЕЋЕ место.
Честитамо ученицима и наставнику Драгану Владиславу и наставници Анишоари Лаза Гарић.

На такмичењу из енглеског језика, одржаном у ОШ "Борисав Петров Браца" у Панчеву, Јана Лазарој 8/2 је освојила ПРВО место, Арсеније Кнежевић 8/1 је освојио ДРУГО место и Анђела Стаменковић 8/2 је освојила ТРЕЋЕ место. Честитамо ученицима и наставници Милени Радојичић.

На такмичењу из историје, одржаном у ОШ "Братство- јединство" у Панчеву, Александар Јанковић 8/2 је освојио ТРЕЋЕ место.
Честитамо ученику и наставници Наташи Павловић Попов.

Захваљујемо се свим ученицима и наставницима на додатном раду и представљању наше школе у духу неговања даровитости код ђака.

Прочитај

ВЕЛИКИ УСПЕХ УЧЕНИКА ПЕТОГ РАЗРЕДА НА ТАКМИЧЕЊУ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ

Датум: 09. April 2022 20:00 Категорија: Новости

У Основној школи "Ђура Јакшић" у Ковину је у суботу 9. марта одржано окружно такмичење из српског језика и језичке културе.
Наши ученици су остварили следеће резултате:
Софија Ђан 5/2- ДРУГО место,
Александар Дашић 5/2- ДРУГО место и
Матеја Остојић 5/3- ДРУГО место.

Честитамо ученицима и наставници Даниели Радосав Николић.

Њиховим додатним радом и знањем које су данас показали су увеличали име наше школе. Поносимо се њима!

Прочитај

Међународно истраживање о грађанском образовању и учешћу у модерном друштву ICCS (2022)

Датум: 05. April 2022 15:41 Категорија: Новости

Наша школа је методом случајног узорка изабрана да представља Србију у међународном истраживању о грађанском образовању и учешћу у модерном друштву ICCS (2022). Дана 05.4.2022. године спровели смо последњу фазу овог истраживања, која подразумева тестирање ученика у временском интервалу од 115 минута.

Прочитај

ПРВО место на републичком такмичењу

Датум: 04. April 2022 21:48 Категорија: Новости

На републичком такмичењу истраживачких радова, одржаном 2. априла 2022. године у Бору, Милица Рајков 8/2 освојила је ПРВО место. Милица је писала истраживачки рад из историје на тему "Владичански двор", а ментор јој је била наставница Наташа Павловић Попов.
Честитамо им и желимо им успех на међународном такмичењу.

Прочитај

Субота у нашој школи - Румунски језик са елементима националне културе

Датум: 01. April 2022 23:36 Категорија: Новости

Ђаци градских школа суботом долазе у нашу школу како би са професором Мариникеом Мозором учили Румунски језик са елементима националне културе.
Ученици су гостовали на Радију Војводине и пренели своја искуства, знања и импресије слушаоцима.
Међу ученицима постоје велике индивидуалне разлике- узрасне, године учења језика, статус језика у њиховим домовима, а има и ученика који су се определили да буду први у својим породицама који уче овај језик. Ипак, разлике их повезују у жељи да науче румунски језик и негују румунску културу.
Ми им желимо да у томе истрају!

Прочитај

ТРЕЋЕ место на окружном такмичењу у шаху

Датум: 27. Mart 2022 20:40 Категорија: Новости

На окружном такмичењу у шаху, одржаном 26.3.2022. године у Алибунару, ученица 2/1 разреда: Ђурђа Ивановић, освојила је ТРЕЋЕ место.
Нашој ученици честитамо на постигнутом резултату и желимо успеха у учењу и овладавању новим знањима у шаховској игри.