ЧЕСТИТКА ПОВОДОМ ПРЕДСТОЈЕћИХ ПРАЗНИКА

Датум: 21. Decembar 2023 22:38 Категорија: Новости

ОБЕЛЕЖЕН ТЕМАТСКИ ДАН - ПРАЗНИЦИ НАМ СТИЖУ

Датум: 15. Decembar 2023 19:19 Категорија: Новости

Ученици 5/2 и 5/3 одељења су у петак 15.12.2023. године на часу биологије правили вештачки снег од сода бикарбоне и пене за бријање и од њега правили новогодишње фигуре. На овај начин су реализовали тематски дан- Празници нам стижу, планиран Годишњим планом рада школе за текућу школску гоидну. Ученици су оглед извели под менторством наставнице Наташе Самуилов.

Интердисциплинарни час поводом Дана примирја у Првом светском рату

Датум: 10. Novembar 2023 16:08 Категорија: Новости

У петак 10.11.2023. године одржан је интердисциплинарни час поводом Дана примирја у Првом светском рату. Корелацијом наставног предмета историја са биологијом, хемијом, музичком културом и српским језиком, приказана је Србија у Првом светском рату, лик Војводе Живојина Мишића, ликови жена које су задужиле српски народ у Великом рату и болести и њихово лечење током Првог светског рата. Часом је доминирала активност ученика шестог, седмог и осмог разреда који су програм обогатили и рециталом “Плава гробница” и певањем песама “Тамо далеко” и “Ово је Србија”. Гост наше школе био је историчар-кустос Градског музеја у Вршцу, Дејан Чумбуровић, који је ученицима причом и фотографијама дочарао Вршац у Првом светском рату. Највише пажње ученицима је привукла прича о мајору Душану Додићу, који је на данашњи дан ослободио наш град и његов Орден Светог Саве.

СВЕТИ ЛУКА НАША ШКОЛСКА СЛАВА

Датум: 31. Oktobar 2023 21:43 Категорија: Новости

Сечењем славског колача и свечаном приредбом у холу школе и ове године смо обележили школску славу, Светог Луку. Духовним песмама, рециталом и драмским текстовима наши ученици су гостима представили лик и живот Светог апостола и јеванђелисте Луке.
Припрему сценског извођења су припремили и реализовали, учитељице другог и четвртог разреда, насатавница музичке културе и наставник српског језика, уз подршку наставника веронауке.

Драги наши ђаци, родитељи, учитељи, наставници и сви актери школског живота, срећна нам школска слава!

ПРИРЕДБА НАШИХ УЧЕНИКА У ГЕРОНТОЛОШКОМ ДОМУ

Датум: 17. Oktobar 2023 20:20 Категорија: Новости

И овог октобра смо посетили Геронтолошки центар у нашем граду и бакама и декама из нашег комшилука даровали малу свечаност. У месецу када показујемо солидарност са старим особама, наша младост им је исказала захвалност за допринос који су дали нашем друштву. Ове године приредбу су припремили и реализовали ученици другог и четвртог разреда са својим учитељицама!

УГЛЕДНИ ЧАС - тематски дан

Датум: 17. Oktobar 2023 09:40 Категорија: Новости

На данашњем часу Српског језика и књижевности ученици одељења 7/2  су представили резултате једномесечне пројектне наставе која је имала за циљ израду речника. Ученици су прикупили речи, сачинили дефиниције и урадили припрему за штампу  Малог речника заборављене кулинарске терминологије. Овај пројектни задатак је повезан и са 16. октобром, Светским даном хране. На почетку часа се разговарало  о значају здраве и разноврсне исхране, о смањивању бацања хране и очувању биљног и животињског света који су човеку извор хране.
Ученици су присутним наставницима представили своје активности, методологију израде речника, поделили утиске о раду… Кроз ребусе, укрштенице и анаграме откривени су називи неких заборављених јела, а врхунац презентације била су традиционална јела које су припремили сами ђаци. У пријатном разговору са наставницима који су присуствовали представљању пројектне наставе и разгледању одштампаних речника, час је приведен крају.

ЧОС у одељењу 5/2

Датум: 12. Oktobar 2023 10:08 Категорија: Новости

Ученици 5/2 се на ЧОС-у упознају играјући друштвене игре.

РЕАЛИЗОВАН ХУМАНИТАРНИ ВАШАР

Датум: 04. Oktobar 2023 13:04 Категорија: Новости

Хуманитарни вашар „Моја играчка, на болест тачка“ у ОШ „Младост“ је био веома посећен и успешан. Ученици млађих разреда и њихове учитељице су задовољни данашњом продајом, као и гости из Пољопривредне школе, деца из удружења „Отворено срце света“ и корисници Саветовавилшта за младе. Поред бројних купаца, вашар су посетили чланица градског већа за социјалну политику, Маја Ристић Лазетић, члан градског већа за образовање, Мирослав Лепир и Марио Опричић испред кабинета градоначелнице. Такође, на позив школе одазвали су се бака и дека једногодишњег дечака, Вука Спремо, коме су ђаци посветили данашњу,  хуманитарну манифестацију.

Прилог ТВ "Банат"

Активности првог дана Дечије недеље

Датум: 02. Oktobar 2023 21:32 Категорија: Новости

Овогодишњу Дечију недељу, чији је мото “Велико срце деце Србије”, традиционално смо отворили чајанком у дворишту школе и биоскопом у школи.

ДЕЧЈА НЕДЕЉА У НАШОЈ ШКОЛИ

Датум: 28. Septembar 2023 12:22 Категорија: Новости