СВЕТИ ЛУКА - ШКОЛСКА СЛАВА

Датум: 29. Oktobar 2020 12:48 Категорија: Новости

У петак 30.10.2020. године обележићемо Дан Светог Луке - Лукиндан, нашу школску славу.

Све има своје време. Свака ствар има своје време под небом.

Има време кад се рађа, и време кад се умире; време кад се сади, и време кад се чупа посађено;

Време кад се руши, и време кад се гради, време кад се тражи, и време кад се губи

Време плачу и време смеху; време туговању и време игрању;

Време кад се љуби, и време кад се мрзи; време рату, и време миру.

Овим речима из Библије може се потврдити да је једина константа у историји човечанства – промена.

Ми сада живимо у посебним околностима и у време пандемије више него икад потребно је да бринемо о својој породици, пријатељима, наставницима и да будемо пуни разумевања и подршке за све њих. Треба да разумемо да је свима неопходна блискост, можда не физичка, али свакако емотивна, јер ћемо само уједињени успети да преживимо ову тешку ситуацију у којој се налазимо.

У овом тренутку, највећа битка на свету се одиграва на пољу међуљудских односа. Ако последице епидемије буде још веће неповерење и разједињеност међу људима, онда је вирус однео победу. Ако се, с друге стране, постигне јединство и боља сарадња на личном, локалном, али и светском нивоу, онда је то победа човечанства. Не само овог, већ и свих будућих вируса.

Зато ове године нашу славу, Светог Луку, морамо да обележимо на један другачији начин.

Свим ученицима и запосленима желимо срећну славу и дарујемо им ових неколико звучних записа.