21. фебруар - МЕЂУНАРОДНИ ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА

Датум: 22. Februar 2021 18:23 Категорија: Новости

Међународни дан матерњег језика обележава се сваке године 21. фебруара широм света. Основни циљ је да се подигне свест о значају матерњег језика и мултилингвизма. Овај дан је успостављен од стране УНЕСКО-а и обележава се редовно од 2000. године.

У циљу подизања свести о значају очувања матерњих језика, тема Међународног дана матерњег језика 2021. године је "Неговање вишејезичности за укључивање у образовање и друштво".

У нашој школи од 2017. године ђаци са територије Града Вршца имају могућност да уче румунски језик са елементима националне културе. Овај изборни предмет је отворен за све који желе да уче румунски језик и културу овог народа.

Настава је организована суботом у виду блок часова, а ђаци са наставником Мариникеом Мозором уче језик и негују румунску народну традицију.