ИЗБОР УЏБЕНИКА - укључивање родитеља и ученика

Датум: 21. Mart 2016 16:03 Категорија: Новости

Према Закону о уџбеницима у процедуру избора уџбеника укључују се родитељи и ученици.

Уџбеник је основна школска књига  која треба да на систематски и дидактички примерен начин излаже наставни садржај појединог наставног предмета и важан је део наставног процеса.

Избор уџбеника који ће се користити од школске 2016/2017. до 2018/2019. године реализује се у складу са чланом 33. и 34. новог Закона о уџбеницима („Службени гласник РС“ број 68/15).

Министарство просвете, науке и технолошког развоја објавило је листу уџбеника за основну школу коју можете погледати овде : http://opendata.mpn.gov.rs/listaudzbenika.php

Листа је формирана на основу јавног позива за избор уџбеника за три наредне школске године.

Избор уџбеника се врши од 25. фебруара до 10. априла 2016.  и обухвата поред осталих радњи и прикупљање мишљења од стране ученика и родитеља. У том смислу позивамо Вас да ваша мишљења,  предлоге  и сугестије  до назначеног перида доставите Одељенским старешинама, предметним наставницима или пошаљете на мејл школе [email protected]

Свако Ваше мишљење биће нам драгоцено при избору уџбеника за наредне школске године.