УСПЕСИ НАШИХ УЧЕНИКА НА ТАКМИЧЕЊИМА ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И КЊИЖЕВНОСТИ ШКОЛСКЕ 2015/2016.

Датум: 29. Jun 2016 11:20 Категорија: Достигнућа

И ове године, као и свих претходних, ученици наше школе имали су многобројне успехе на различитим такмичењима. Погледајте шта су све освојили.

У суботу, 5. марта 2016. у нашој школи одржано је општинско такмичење из књижевности. Иако ово такмичење траје већ три године, пријавио се мали број ученика из свега четири школе. Тим пре смо поносни на резултате наших ђака:

Сара Попов 7. разред  1. место
Анђела Николић 7. разред  1. место
Валентина Кресе 7. разред  1. место
Све ученице је припремала Даниела Радосав Николић.

У недељу, 20. марта 2016. у нашој школи је одржано општинско такмичење из српског језика и језичке културе. Угостили смо преко сто ученика и наставника из целе општине.

Постигнути резултати наших ђака су изузетни:

5.разред:
Вук Величковић 1. место
Катарина Кампфер 2. место
Катарина Петров 2. место
Анђела Ранков 3. место
Све ученике је припремала Даниела Радосав Николић.

6.разред
Лука Петровић 1. место
Милица Ружић 2. место
Милица Драганић 3. место
Првих двоје ученика је припремао Данило Мајсторовић, а трећу ученицу Јадранка Ћулум

8. разред

Ивана Галоња  1. место
Ана Јокић  3.место
Обе ученице је припремала Јадранка Ћулум.

Дана 2.4.2016. у ОШ „Свети Сава" у Панчеву одржано је окружно такмичење из књижевности.

Сара Попов 7. разред  2. место
Анђела Николић 7. разред  2. место
Валентина Кресе 7. разред  2. место
Анђела Николић је имала 18 бодова и пласирала се на републичко такмичење.
Све ученице је припремала Даниела Радосав Николић.

3.4.2016. у ОШ „Стевица Јовановић" у Панчеву одржано је окружно такмичење из српског језика и језичке културе.

Вук Величковић 5.разреда 2.место
Ивана Галоња  8.разреда такође 2.место и пласман на републичко такмичење.
Вука  је припремала Даниела Радосав Николић, а Ивану Јадранка Ћулум.

Многи наши ученици целе године учествују на различитим књижевним конкурсима и освајају награде и похвале. На конкурсу поводом Дана инвалидитета наш ученик Михајло Милојчић  освојио је прву награду. На Витезовом конкурсу највише награда припало је ученицима шестих разреда којима су награде уручене на XIV фестивалу писаца за децу 15.5.2016. у  Београду . Награђене су: Ана Јокић. Милица Драганић. Јелена Галоња, Адела Радак. Ментор им је била наставница Јадранка Ћулум.
   Вршачки књижевни клуб објавио је зборник дечјих радова„Литерарне стазе“, а у њему се нашао велики број радова наших ученика. Креативност и таленат негују се на часовима српског језика, али и на литерарној секцији.

НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИВАНА ГАЛОЊА ЈЕ ОСВОЈИЛА ОДЛИЧНО ЧЕТВРТО МЕСТО, А АНЂЕЛА НИКОЛИЋ ЈЕ ДОСТОЈНО ПРЕДСТАВИЛА ШКОЛУ.

РАДОСНИ СМО И ПОНОСНИ ШТО ИМАМО ТАКВЕ ЂАКЕ!

Јадранка Ћулум и Даниела Радосав Николић