МОБИЛНИ ПЛАНЕТАРИЈУМ

Датум: 09. Novembar 2016 14:24 Категорија: Новости

Чланови Друштва астронома Србије гостују у нашој школи од 09. до 11. новембра 2016. године.

Са циљем популаризације науке и научних сазнања, наша школа је од 09. до 10. новембар 2016. године домаћин члановима Друштва астронома Србије, који гостују са својим пројектом „Мобилни планетаријум“.
       Мобилни планетаријум представља симулацију небеског свода у природи, на коме могу да се виде: звезде, привидно кретање неба, кретање планета и њихових сателита, сазвежђа, астеризми, објекти ван Сунчевог система, маглине, звездана јата, вангалактички објекти, друге галаксије, галактичка јата, и тако даље.
       Током два дана, више од 470 ученика ће имати прилику да кроз получасовну аудио – визуелну презентацију и реч стручњака стекну нова знања, постављају питања и заинтересују се за астрономију као науку.