У сусрет Ускрсу упућујемо Вам искрену честитку!

Датум: 29. April 2021 15:07 Категорија: Новости

Желимо да празничне дане проведете у миру и добром здрављу.
Ускрс је празник коме се радујемо, уједињени у нади да ће нам донети љубав и нове успехе.

Христос васкрсе!

Ђаци, директорка и колектив ОШ "Младост'" у Вршцу.

НАШИ НАГРАЂЕНИ УЧЕНИЦИ НА ДАНАШЊИМ ТАКМИЧЕЊИМА

Датум: 25. April 2021 17:39 Категорија: Новости

Ученица Доротеа Удовичић 8/3 је освојила ТРЕЋЕ место на окружном такмичењу из енглеског језика, које је одржано 25. априла у ОШ "Борислав Петров Браца" у Панчеву.
Честитамо ученици и наставници Зорани Орта.

На општинском такмичењу у познавању историје, одржаном 25. априла у ОШ "Ђура Јакшић" у Павлишу, ученици наше школе остварили су следеће резултате:
Анђела Зорић 8/3 је освојила ПРВО место, Андрија Дошен 8/2 је освојио ПРВО место, а Угљеша Средић 8/3 је освојио ДРУГО место.
Честитамо ученицима и наставници Наташи Павловић Попов.

ЧАСОВИ НАШИХ УЧИТЕЉИЦА И НАСТАВНИЦА НА ПРОГРАМУ РТС-а

Датум: 21. April 2021 22:59 Категорија: Новости

Током новембра месеца 2020. године упућен је позив школама од стране Министарства просвете, које имају велике потенцијале у квалитету наставе, и наши учитељи и наставници су се препознали и пружили велики допринос у реализацији снимања часова за образовни програм Радио телевизије Србије.

ПЛАТФОРМА "ЧУВАМ ТЕ"

Датум: 19. April 2021 12:32 Категорија: Новости

Платформа „Чувам те“ је успостављена са циљем координације и јачања интерсекторске сарадње надлежних институција у превенцији и сузбијању насиља, посебно вршњачког насиља.
Истовремено, платформа је и алат који институцијама и грађанима помаже у борби против насиља које се дешава и према запосленима у установама образовања и васпитања.

НОВИ УСПЕСИ НАШИХ УЧЕНИКА НА ТАКМИЧЕЊУ ОКРУЖНОГ НИВОА

Датум: 17. April 2021 16:16 Категорија: Новости

На окружном такмичењу из хемије, одржаном у суботу 17. априла 2021. године у Пољопривредној школи у Вршцу, ученици наше школе остварили су одличне резултате. Ученица Ленка Милојчић 7/2 је освојила 2. место, ученик Војин Чанковић 7/2 је освојио 3. место, а ученица Анђела Зорић 8/3 је освојила 2. место. Честитамо нашим ђацима и наставници хемије, Виолети Керкез!

НАГРАДЕ НАШИХ УЧЕНИЦА НА ЛИТЕРАРНОМ КОНКУРСУ "ВРШАЧКИ ГРОЗДОВИ"

Датум: 16. April 2021 20:46 Категорија: Новости

На литерарном конкурсу "Вршачки гроздови" који је расписао лист  "Вршачка кула", ученица наше школе Катарина Николић освојила је прво место у конкуренцији основних школа са радом "Јован Стерија Поповић из моје маште".

Њен ментор је професорка Даниела Радосав Николић.

Треће место освојила је такође ученица наше школе Ана Ружнов са песмом "Из албума мога града", а њен ментор је професорка Јадранка Ћулум.

ОРГАНИЗАЦИЈА НАСТАВНОГ РАДА ОД 19. АПРИЛА 20201. ГОДИНЕ

Датум: 15. April 2021 15:14 Категорија: Новости

У складу са Дописом министра просвете од 13. априла 2021. године, од понедељка 19. априла 2021. године применићемо следећи модел организације наставе:

Први циклус – разредна настава:
1. непосредна настава се реализује у послеподневној смени са почетком првог наставног часа од 12,30 часова за сва одељења ПРВОГ, ДРУГОГ, ТРЕЋЕГ и ЧЕТВРТОГ разреда по одељењским групама „А и Б“ са трајањем часа од 30 минута;
2. одељењске групе “А и Б” смењују се на недељном нивоу, а од понедељка 19.4.2021. године према сатници од 12,30 (група "А") до 14,55 часова и од 15,15 (група "Б") до 17,05 часова;
Други циклус – предметна настава:
1. непосредна настава се реализује у преподневној смени од 8,00 часова за сва одељења ПЕТОГ, ШЕСТОГ, СЕДМОГ и ОСМОГ разреда по одељењским групама “А и Б” са трајањем часа од 30 минута;
2. одељењске групе “А и Б” смењују се на непосредној настави сваког другог дана почевши од групе „Б“ у понедељак 19.4.2021. године, док је одељењска група „А“ тог дана у обавези да прати часове са програма РТС-а и инструкције наставника путем Гугл учионице.
                                                                                                                                      Директор:
                                                                                                                       Татјана Јашин - Мојсе

НАШИ ЧЕТВРТАЦИ У МЕЂУНАРОДНОМ ИСТРАЖИВАЊУ „ПИРЛС 2021“

Датум: 12. April 2021 17:58 Категорија: Новости

Министарство провете, науке и технолошког развоја је у марту 2020. године најавило да ће 170 школа у Републици Србији и 5000 ученика четвртог разреда бити први пут укључено у нацонално истраживање о читалачкој писмености „ПИРЛС 2021“.

ПРВА МЕСТА ЗА НАШЕ УЧЕНИЦЕ НА ДРЖАВНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА 2021.

Датум: 11. April 2021 21:20 Категорија: Новости

У суботу 10.4.2021. године одржано је (online) Државно такмичење истраживачких радова основаца 2021.

На Државном првенству истраживачких радова основаца две ученице наше школе освојиле су ПРВО место на републичком нивоу такмичења -
Каја Вељковић 6/2 у научној дисциплини историја, са темом рада "Доминантан утицај Немаца на исхрану у Банату" и Ива Степановић 8/3 у научној дисциплини српски језик и књижевност, са темом рада "Скраћенице савременог доба".

Према критеријумима такмичења, истраживачки рад ученица се састојао у неколико различитих фаза са више елемената:

- сачињавање рада у писаној форми;
- сачињавање презентације у "Повер поинт" програму;
- израда аудио-видео формата у коме су ученице изложиле садржаје својих радова;
- приступање тесту на online платформи.

Честитамо ученицима и њиховим менторима, Наташи Павловић Попов и Даниели Радосав Николић.

Листа резултата и остали награђени радови.

Трећа ВЕЛИКА златна медаља

Датум: 30. Mart 2021 19:17 Категорија: Новости

У склопу 16. Међународног сајма образовања "Путокази" у Новом Саду, наша школа је добила  велику златну медаљу, као признање оцене квалитета рада.

По трећи пут заредом, великој златној медаљи су се обрадовали сви актери школског живота наше школе. Она нас изнова мотивише да одржимо и унапредимо квалитет рада наше школе.