ПРИРЕДБА У НАШОЈ ШКОЛИ

Датум: 22. Decembar 2022 09:20 Категорија: Новости

Свечано расположење и топла атмосфера испунили су у уторак 20. децембра 2022. гдине хол наше школе у банатској равници. Бројни гости, маме и тате, баке и деке дошли су нам у госте поводом традиционалне приредбе ђака из градских школа који у нашој школи суботом уче Румунски језик са елементима националне културе.

Уочи најрадоснијег хришћанског празника, Божића, публици су представљени обичаји Румуна из Баната, који су православне вероисповести, али су прихватили Грегоријански календар и Божић прослављају 25. децембра. За трпезом испод које је било сламе, кукуруза, пшенице, ораха и јабука, ђаци су коринђали, рецитовали и глумили. Програм су обогатили специјални гости, малишани из подручног одељења ОШ  "Олга Петров Радишић" у Стражи, ученици ОШ "Кориолан Добан" из Куштиља и ученици општег смера гимназије "Борисав Петров Браца".

Поздрављањем Христос се роди и поделом новогодишњих пакетића приредба је завршена и уприличено је послужење за наше драге госте.

Прилог ТВ "Банат" са манифестације.