Дан хлеба

Датум: 20. Oktobar 2024 21:36 Категорија: Новости

Ђаци градских школа и наставница Наталиа Стан су у суботу 19. октобра 2024. године на часу Румунског језика са елементима националне културе обележили Дан хлеба!

Наши ученици у Градској библиотеци Вршац

Датум: 10. Oktobar 2024 22:37 Категорија: Новости

Радионицу под називом "Вршачка азбука" организовали су у оквиру Дечје недеље запослени из Градске библиотеке Вршац. Наши ученици 3/1 и 3/3 разреда узели су учешће у овој занимљивој активности, лепо се забавили и штошта научили.

Јесењи маскенбал

Датум: 10. Oktobar 2024 20:55 Категорија: Новости

Са жељом да се забаве, за малишане смо током Дечије недеље организовали маскенбал. Обучени у костиме са јесењим мотивима, ученици су прошетали свечаном путањом, на чијем крају им је уручена Захвалница за креативност костима.

"Мој играчка, на болест тачка" - хуманитари вашар

Датум: 10. Oktobar 2024 20:49 Категорија: Новости

И ове године у оквиру Дечије недеље уприличили смо хуманитарни вашар, традиционалну манифестацију у нашој школи, на радост наших ћака нижих разреда и родитеља. У холу школе су у понуди биле старе играчке, књиге, рукотворине, домаће штрудле и колачи, палачинке, кокице, ушећерене јабуке, бакини колачи и лимунада. Задовољни продајом, ђаци су прикупљени новац уплатили Стефану Ђукићу, некадашњем ученику наше школе, у договору са учитељицама.

Спортски турнири

Датум: 10. Oktobar 2024 20:44 Категорија: Новости

На предлог Ђачког парламента ученици осмог разреда су током Дечије недеље одиграли кошаркашку (екипа дечака) и одбојкашку ( екипа девојчица) утакмицу.

"Мали формат" - ликовна радионица

Датум: 10. Oktobar 2024 20:03 Категорија: Новости

У оквиру Дечије недеље 07.10.2024. године у Дому војске одржана је ликовна радионица под називом "Мали формат". Радионицу је организовао КЦ Горњи Милановац у оквиру свог Бијенала минијатуре.
Нашу школу представљало је пет ученика петог разреда.

Сајам наставних предмета у нашој школи

Датум: 10. Oktobar 2024 14:04 Категорија: Новости

У четвртак 10. октобра 2024. године у Основној школи „Младост“ је одржан Сајам наставних предмета. На улазу у школско двориште госте су дочекали ученици водичи и прошетали их научним штандовима на којима су им ученици едукатори представили наставне предмете на занимљив начин.
На научном штанду Српског језика и књижевности посетиоци су се кроз приче о речима упознали са правописним правилима, страни језици повели су посетиоце у шетњу кроз свет, док је научни штанд природних наука приказао занимљиве експерименте из биологије, физике и хемије. Тако су гости могли да виде лава лампу, боју која нестаје, чашу која бежи од воде, семенке које скачу. На научном штанду историје представљени су остаци који сведоче о животу и догађањима у прошлости, док се на математичком штанду учило множење уз помоћ магичних прстића и цртица. Из информатике и рачунарства представљена је безбедност на интернету, а на штанду технике и технологије прављене су столице од дрвета. Едукатори ликовне културе приказали су портрете комбинацијом различитих материјала и свој ликовни рукопис. На крају, посетиоци су се забавили на штанду физичког и здравственог васпитања тако што су вежбали са ђацима и уз звуке џеза, блуза, рока, попа, репа и хип-хопа на штанду музичке културе.
Осим родитеља наших ученика гости су нам били предшколци из објекта „Бамби“, као и члан већа за образовање Мирослав Лепир.
На изласку из школе, посетиоцима су ђаци новинари делили Недељне новости са вестима са Сајма наставних предмета.

"Недељне новости" - вести са Сајма наставних предмета

Датум: 10. Oktobar 2024 10:40 Категорија: Новости

Дечја недеља у нашој школи - садржаји рада

Датум: 07. Oktobar 2024 12:07 Категорија: Новости

Од 07. до 11. октобра 2024. године обележавамо "Дечју недељу" кроз бројне активности за ученике разредне и предметне наставе.
Овогодишњи мото Дечје недеље:

"ЈА САМ ДЕТЕ ИМАМ ПЛАН: ТОЛЕРАНЦИЈА И ЉУБАВ ЗА СВАКИ ДАН!"

Октобар - Међународни месец старих

Датум: 07. Oktobar 2024 11:54 Категорија: Новости

Ученици другог и четвртог разреда су у петак 4. октобра 2024. године посетили баке и деке у Геронтолошком центру и даровали им приредбу поводом Међународног месеца старих!