Интердисциплинарни час поводом Дана примирја у Првом светском рату

Датум: 10. Novembar 2023 16:08 Категорија: Новости

У петак 10.11.2023. године одржан је интердисциплинарни час поводом Дана примирја у Првом светском рату. Корелацијом наставног предмета историја са биологијом, хемијом, музичком културом и српским језиком, приказана је Србија у Првом светском рату, лик Војводе Живојина Мишића, ликови жена које су задужиле српски народ у Великом рату и болести и њихово лечење током Првог светског рата. Часом је доминирала активност ученика шестог, седмог и осмог разреда који су програм обогатили и рециталом “Плава гробница” и певањем песама “Тамо далеко” и “Ово је Србија”. Гост наше школе био је историчар-кустос Градског музеја у Вршцу, Дејан Чумбуровић, који је ученицима причом и фотографијама дочарао Вршац у Првом светском рату. Највише пажње ученицима је привукла прича о мајору Душану Додићу, који је на данашњи дан ослободио наш град и његов Орден Светог Саве.

СВЕТИ ЛУКА НАША ШКОЛСКА СЛАВА

Датум: 31. Oktobar 2023 21:43 Категорија: Новости

Сечењем славског колача и свечаном приредбом у холу школе и ове године смо обележили школску славу, Светог Луку. Духовним песмама, рециталом и драмским текстовима наши ученици су гостима представили лик и живот Светог апостола и јеванђелисте Луке.
Припрему сценског извођења су припремили и реализовали, учитељице другог и четвртог разреда, насатавница музичке културе и наставник српског језика, уз подршку наставника веронауке.

Драги наши ђаци, родитељи, учитељи, наставници и сви актери школског живота, срећна нам школска слава!

ПРИРЕДБА НАШИХ УЧЕНИКА У ГЕРОНТОЛОШКОМ ДОМУ

Датум: 17. Oktobar 2023 20:20 Категорија: Новости

И овог октобра смо посетили Геронтолошки центар у нашем граду и бакама и декама из нашег комшилука даровали малу свечаност. У месецу када показујемо солидарност са старим особама, наша младост им је исказала захвалност за допринос који су дали нашем друштву. Ове године приредбу су припремили и реализовали ученици другог и четвртог разреда са својим учитељицама!

УГЛЕДНИ ЧАС - тематски дан

Датум: 17. Oktobar 2023 09:40 Категорија: Новости

На данашњем часу Српског језика и књижевности ученици одељења 7/2  су представили резултате једномесечне пројектне наставе која је имала за циљ израду речника. Ученици су прикупили речи, сачинили дефиниције и урадили припрему за штампу  Малог речника заборављене кулинарске терминологије. Овај пројектни задатак је повезан и са 16. октобром, Светским даном хране. На почетку часа се разговарало  о значају здраве и разноврсне исхране, о смањивању бацања хране и очувању биљног и животињског света који су човеку извор хране.
Ученици су присутним наставницима представили своје активности, методологију израде речника, поделили утиске о раду… Кроз ребусе, укрштенице и анаграме откривени су називи неких заборављених јела, а врхунац презентације била су традиционална јела које су припремили сами ђаци. У пријатном разговору са наставницима који су присуствовали представљању пројектне наставе и разгледању одштампаних речника, час је приведен крају.

ЧОС у одељењу 5/2

Датум: 12. Oktobar 2023 10:08 Категорија: Новости

Ученици 5/2 се на ЧОС-у упознају играјући друштвене игре.

РЕАЛИЗОВАН ХУМАНИТАРНИ ВАШАР

Датум: 04. Oktobar 2023 13:04 Категорија: Новости

Хуманитарни вашар „Моја играчка, на болест тачка“ у ОШ „Младост“ је био веома посећен и успешан. Ученици млађих разреда и њихове учитељице су задовољни данашњом продајом, као и гости из Пољопривредне школе, деца из удружења „Отворено срце света“ и корисници Саветовавилшта за младе. Поред бројних купаца, вашар су посетили чланица градског већа за социјалну политику, Маја Ристић Лазетић, члан градског већа за образовање, Мирослав Лепир и Марио Опричић испред кабинета градоначелнице. Такође, на позив школе одазвали су се бака и дека једногодишњег дечака, Вука Спремо, коме су ђаци посветили данашњу,  хуманитарну манифестацију.

Прилог ТВ "Банат"

Активности првог дана Дечије недеље

Датум: 02. Oktobar 2023 21:32 Категорија: Новости

Овогодишњу Дечију недељу, чији је мото “Велико срце деце Србије”, традиционално смо отворили чајанком у дворишту школе и биоскопом у школи.

ДЕЧЈА НЕДЕЉА У НАШОЈ ШКОЛИ

Датум: 28. Septembar 2023 12:22 Категорија: Новости

МЕЂУНАРОДНИ ДАН МИРА

Датум: 24. Septembar 2023 19:30 Категорија: Новости

У суботу 23.09.2023. године одржана је креативна радионица поводом Међународног дана мира. У радионици су учествовали ученици који похађају Румунски језик са елементима националне културе, вођени наставницом румунског језика, Наталиом Стан. Ђаци су јатом белих голубова, на двојезичном плакату, послали снажну поруку свету да у миру треба живети и славити га!

НА ПРАГУ 01. СЕПТЕМБРА И НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Датум: 31. Avgust 2023 14:39 Категорија: Новости

Драги наши ученици и родитељи,

свима вама желимо срећан и успешан почетак школске 2023/24. године у нади да ћемо, као и до сада, заједнички учити и радити на усвајању нових знања и вештина на опште заједничко задовољство.
Добро нам дошли!

Колектив школе.

Писма министарке провете првацима, ученицима и запосленима у школама.