Општинско такмичење из биологије

Датум: 06. Mart 2017 22:01 Категорија: Новости

У недељу 5.3.2017. одржано је општинско такмичење из биологије
у ОШ "Бранко Радичевић" у Уљми.

Ученици наше школе били су веома успешни на такмичењу и постигли лепе резултате
на којима им честитају наставнице Наташа Самуилов, Татјана Милетић и Наталија Бегенишић и желе много успеха на наредним нивоима такмичења.

Књижевна олимпијада - општинско такмичење

Датум: 06. Mart 2017 10:49 Категорија: Новости

У суботу 4.3.2017. у нашој школи одржана је Књижевна олимпијада - општинско такмичење.

И поред захтевних тестова, поготово за осми разред, ученици  наше школе су постигли сјајне резултате, на шта су посебно поносне њихове наставнице Јадранка Ћулум и Даниела Радосав Николић.

Oпштинско такмичења из хемије

Датум: 01. Mart 2017 20:20 Категорија: Новости

На општинском такмичењу из хемије одржаном 26. фебруара, остварени су следећи резултати:

1. место     Душан Дакић  73 - пласман на окружно
 2. место    Павле Миленковић 83

Виолета Керкез

Дан матерњег језика

Датум: 22. Februar 2017 16:07 Категорија: Новости

У уторак 21.фебруара 2017. ученици наше школе су, уз помоћ наставника српског језика Јадранке Ћулум, Даниеле Радосав Николић и Данила Мајсторовића, обележили Дан матерњег језика.
Током кратког програма ученици су на српском, румунском и мађарском језику упознати са поводом за обележавање овог дана, чули су занимљиве  народне умотворине и објешњени су им појмови који означавају различите родбинске односе. Врхунац је био драмски приказ који су припремили ученици петог разреда , а који је говорио о најчешћим језичким  грешкама које сви правимо у свакодневном говору, а који је садржао и савете  како их исправити.

Школско такмичење из биологије

Датум: 20. Februar 2017 20:25 Категорија: Новости

Ученици који су се пласирали на општинско такмичење из биологије

Неговање румунског језика и културе у ОШ „Младост“

Датум: 07. Februar 2017 14:21 Категорија: Новости

ОШ „Младост“ је од 04. фебруара 2017. године постала центар за неговање румунског језика и културе.

Градска награда "Никола Брашован"

Датум: 30. Januar 2017 16:18 Категорија: Новости

На Светосавској академији, одржаној, 26.01.2017. године, уручене су годишње награде „Никола Брашован“ запосленима у образовним институцијама.

Матерњи језик са елементима националне културе - РУМУНСКИ

Датум: 26. Januar 2017 09:53 Категорија: Новости

У суботу, 04.02.2017. године, почиње реализација наставе предмета Матерњи језик са елементима националне културе - РУМУНСКИ.

Презентација ученика Душана Дакића на часу хемије

Датум: 22. Januar 2017 14:26 Категорија: Новости

У уторак,17.јануара 2017.године,ученик 7. разреда Душан Дакић,одржао је презентацију на часу хемије о Периодном систему елемената.На занимљив начин је осталим ученицима седмог разреда представио неке од важниијх елемената.Ученици су у току презентације поновили  појмове везане за ПСЕ.

Виолета Керкез

Изаберите школу по мери Вашег детета до 01. фебруара 2017. године

Датум: 19. Januar 2017 12:50 Категорија: Новости

У ТОКУ ЈЕ УПИС У ШКОЛУ БУДУЋИХ ПРВАКА КОЈИ ТЕРИТОРИЈАЛНО НЕ ПРИПАДАЈУ НАШОЈ ШКОЛИ!